Lęk przed drugim porodem

witam,2lata temu rodziłam naturalnie bez problemów,za miesiąc będę znowu rodzić,czy drugi poród jest łatwiejszy,boję się że będą komplikację np owinięcie pępowiną.czy to się często zdaża, czy nie lepiej jest mieć cesarskie cięcie?wtedy dziecko jest przecież bezpieczniejsze.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Przede wszystkim warto podkreślić, że cięcie cesarskie to duży zabieg operacyjny, który powinien być wykonywany tylko z powodu określonych wskazań. Nie jest to też prawdą, że dziecko jest w pełni bezpieczne podczas takiego zabiegu. Jeśli w pierwszej ciąży rodziła Pani naturalnie, podczas drugiego porodu każda z faz będzie znacznie krótsza. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.