Lęk przed kobietami i seksem z nimi

Od poł roku nie miałem stosunku z kobietą. Czy jest to normalne? Ja się po prostu boję kobiet. Dostałem lek przeciwdepresyjny i przeciwlękowy, ale nie szukam partnerki. Leki mi nie pomogają. Chcę założyć rodzinę, a z drugiej srony jest mi dobrze samemu, po prostu jestem na roztaju dróg. Jestem mężczyzną, a nie potrafię wybrać partnerki. Za dużo rozmyślam, za dużo wiem o swojej chorobie, za dużo osób podpowiada mi, jak żyć. Oszukuję siebie. Dla mnie jest to ciągła ucieczka przed kobietami. Mogę być z nimi towarzysko, a jak dochodzi do seksu, to w ogóle chcę uciec. Proszę o odpoowiedź.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Lek. Jan Karol Cichecki

Witam,

wymienione przez Pana leki zdecydowanie rzadziej niż inne preparaty przeciwdepresyjne powodują zaburzenia libido i/lub inne dysfunkcje w zakresie życia seksualnego. Trudno mi bez osobistej rozmowy jednoznacznie wypowiedzieć się na temat podłoża problemu, jednakże z Pana wpisu wnioskuję, iż przyczyna może być czysto psychologiczna, emocjonalna.

Zaburzenia erekcji mogą również wynikać z napięcia. Moim pierwszym pytaniem do Pana byłoby, dlaczego w Pana ocenie nie jest Pan w stanie odbyć stosunku. Z tego, co Pan napisał, rozumiem, iż odczuwa Pan taką chęć, jednakże ma pewne problemy, gdy dochodzi do zbliżenia. Wydaje mi się, że powinien Pan poszukać pomocy psychologa bądź psychoterapeuty.

Napisał Pan, iż boi się bliższych kontaktów z kobietami. Jednakże wcześniejszy fragment sugeruje, iż może Pan mieć problem równiez z określeniem swoich potrzeb. Warto byłoby się również nad tym zastanowić wspólnie z terapeutą.

Pozdrawiam serdecznie