Lęk przed molestowaniem dzieci i ciążą

Witam, mam myśli na temat tego, że będę molestować własne dzieci. Dlatego boję się ich mieć. Co robić?

Dzień dobry,

Może Pani udać się do psychoterapeuty i/lub psychiatry, którzy wyłącznie w kontakcie osobistym - po przeprowadzonym badaniu - mogą zaproponować odpowiednie postępowanie (psychoterapia i/lub farmakoterapia).
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - np.: Poradnia Lecz. Nerwic, Poradnia Zdrowia Psychicznego lub prywatnie.

Warto skorzystać z pomocy psychologa podczas psychoterapii. Przyjrzenie się przyczynom tego lęku, przekonaniom na własny temat, a także innym aspektom własnej osobowości pozwoli pozbyć się lęku, nabrać pewności siebie i poczucia bezpieczeństwa.

Dobry wieczór,
Zachęcam do konsultacji z terapeutą bądź psychiatrą. Wspólnie poszukacie źródła dyskomfortu i niepokoju. Po przeprowadzeniu wstępnej diagnozy specjalista będzie mógł zaproponować Pani odpowiednią formy współpracy.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

Witam, byc moze Pani lęk jest projekcją własnych traumatycznych doświadczeń, moze je Pani mieć w świadomości, a moga byc one na ten moment niedostępne i objawiać sie w taki sposób. Koniecznie powinna Pani udać sie do psychoterapeuty i przyjrzec sie źródłom pochodzenia takich myśli. Pozdrawiam

Witam,
Z pewnością wizyta u psychiatry i/lub też podjęcie działań psychoterapeutycznych jest wskazane. Istotne jest znalezienie bowiem źródla Pani lęku i praca nad nim. Pomocna może się również okazać wizyta u seksuologa (a może seksuologa, który jest też psychoterapeutą).
Pozdrawiam
Sylwia Nowak