Lęk przed nowym w życiu

Boję się zacząć czegoś nowego. Mam 29 lat i nie wiem co chcę robić. Inni tylko mówią jaka jestem beznadziejna jak użalam się nad sobą, że nic nie robię ze sobą. Nienawidzę ich za to. Chciałabym żeby poczuli to co ja. Jestem nieśmiała, małomówna i boję się nowych rzeczy. Najgorsze jest to, że coraz częściej myślę, że lepiej gdyby mnie nie było. Kiedy patrzę na znajomych widzę, że odstaję. Mają rodzinę, dom, fajną pracę, a ja jestem nikim i nie potrafię się zmienić. Wszystko nowe sprawia mi ból.

Dzień dobry,

Jeżeli CHCE Pani zmienić swój sposób funkcjonowania / przeżywania to warto rozważyć podjęcie psychoterapii - np.: w PZP, prywatnie.
W internecie znajdzie Pani również listę certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

Warto podjąć konsultacje z psychologiem. Głębsze przyczyny podobnych trudności mogą być różne (zaburzenia osobowości, zaburzenia rozwojowe itp). Zależnie od diagnozy psycholog zaproponuje możliwości poradzenia sobie i satysfakcjonującego funkcjonowania.