Lęk przed pierwszym razem z mężczyzną

Mam 22 lat i jestem dziewicą. Mam chłopaka,kolejnego już i bardzo się boję kontaktu z nim. Wiem, że już czas, ale tak naprawdę nie byłam nawet nigdy u ginekologa. Jestem przerażona. Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Czas na inicjację seksualną jest dla każdego sprawą bardzo osobistą i indywidualną. Jeśli chodzi o tak intymną sferę Pani życia, radziłabym sugerować się własnymi uczuciami, a nie presją środowiska, mediów czy partnerów. Przed podjęciem tej decyzji warto zastanowić się, czy posiada Pani odpowiednie oparcie w swoim chłopaku i czy w razie ewentualnej ciąży będzie on dla Pani wsparciem życiowym, ekonomicznym. Jeśli zdecyduje się Pani na rozpoczęcie współżycia, dobrym krokiem jest wcześniejsza konsultacja z ginekologiem, dobór optymalnej metody antykoncepcji.