Lęk przed pobytem w szpitalu i nieprzespaną nocą

Jak poradzic sobie ze strachem przed szpitalem i np przed nieprzespana noca.to dziwne ale odkad mam dzieci.6lat i 1 rok i odkad musialam lezec z dzieckiem gdy mialo 2 miesiace w szpitalu panicznie sie tego boje.dzieje sie to wtedy gdy ktores z nich jest chore.jak teraz.mam czarne wizje ze bede musiala isc z nimi do szpitala.ze nie przespie nocybi bede zmęczona a co za tym idzie niewydolna w ciagu dnia.bedac teraz w domu z chorymi dziecmi gdy nadchodzi wieczór boje sie ze nie bede spac tylko czuw

Droga Pani! Trudnosci o których Pani pisze zostały wyuczone na podstawie negatywnych doświadczeń ze szpitalem i chorobą w Pani życiu. Jeśli można się tego nauczyć, równie dobrze można się tego oduczyć. Ważna jest praca z przekonaniami na temat tych lękotwórczych trudności. Polecam udać się na konsultację z psychologiem poznawczo-behawioralnym (w tym nurcie pracuje się właśnie z przekonaniami). Uzyska Pani trwałą, szybką i skuteczną pomoc. Pozdrawiam