Lęk przed porodem u 28-letniej córki

Moja 28 letnia córka jest w dziewiątym miesiącu ciąży - chodzi o drugą ciążę. Pierwszy poród trwał prawie 10 godzin i na koniec skończył się cesarskim cięciem. Po wszystkim leżała 13 dni w szpitalu, bo wdała się bakteria itd... Teraz panicznie, ale to panicznie boi się porodu. Jest słaba psychicznie ( w przeszłości były tego symptomy) Teraz jest rozdrażniona, agresywna, wyizolowana, a jak już "pęknie" to płacze jak małe dziecko. Boi się samego porodu, że sobie nie poradzi i to coraz bardziej

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pani córka przede wszystkim powinna szczerze porozmawiać ze swoim specjalistą ginekologiem o tym problemie. Właściwe zaplanowanie kolejnego porodu może bowiem pozytywnie wpłynąć na zmniejszenie poziomu jej lęku. Jeśli to nie pomoże, konieczna może być konsultacja z psychologiem.

to rozległy i wielowątkowy temat.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY (moża też pracowac na skypie).pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza