Lęk przed pozostawaniem samej w domu

Dzień dobry, nie wiem czy to problem, ale boję się zostać sama w mieszkaniu/domu, nieważne czy to dzień, czy noc. Co chwilę sprawdzam czy drzwi na pewno są zamknięte i zawsze przy tej czynności ściska mnie w gardle ze strachu, muszę potem przejrzeć wszystkie pomieszczenia czy nikogo tam nie ma. Muszę spać przy zapalonym świetle (mam 22 lata!), a co więcej mam wrażenie, ze wszędzie są kamery. To chyba nie jest normalne. Zwykłe lęki czy może coś innego? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Jeśli lęk jest na tyle silny, że dezorganizuje Pani funkcjonowanie i nie jest Pani w sanie opanować rytualnych zachowań konieczna jest konsultacja u psychiatry lub psychologa.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

To może być zespół lęku uogólnionego, nerwica natręctw albo początki zaburzeń psychotycznych... albo żadna z tych rzeczy. Proszę skonsultować się z psychologiem, z psychiatrą też by Pani mogła, ale to ewentualnie później. Najpierw psycholog. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Witam Panią
Żeby skutecznie Pani pomóc, należy przyjrzeć się różnym
sytuacjom i wydarzeniom na przestrzeni Pani życia,
które doprowadziły do opisanych lęków, dotrzeć do źródła
problemu, rozpoznać przyczynę psychicznych uwarunkowań
związanych z przymusem wykonywania wspomnianych przez Panią
czynności i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani odzyskać spokój i równowagę wewnętrzną.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl