Lęk przed przebywaniem samej

witam mam taki problem z fobią i nerwicą boje sie wyjsc z domu sama przebywac nie chce mi sie zyc nie mam sposobu aby umowic sie z lekarzem psychologiem poniewarz sie boje gdzie kolwiek ruszyc poniewarz mam okropna panike prosze o pomoc jakie leki beda odpowiednie

Witam

Przy objawach, o których Pani pisze bardzo ważne jest, żeby skonsultowała się Pani ze specjalistą i dała szansę, żeby sobie pomóc. Zarówno lekarz psychiatra, jak i psycholog czy psychoterapeuta może przyjechać do Pani na wizytę domową - proszę poszukać dla siebie takiej osoby. Psychiatra może Pani zlecić leki oraz wykonanie badań lekarskich. Same leki w przypadkach fobii i nerwic jednak na ogół nie rozwiązują problemów - dlatego zachęcam do podjęcia psychoterapii, która pozwoli Pani pozbyć się lęku.

Pozdrawiam
Katarzyna Binder

Dzień dobry,

Najlepszą metodą leczenia w przypadku Pani trudności jest psychoterapia, którą może Pani podjąć czy to w Poradni Zdrowia Psychicznego, Poradni Leczenia Nerwic (na NFZ) czy korzystając z oferty prywatnej. Oczywiście, realnym problemem dla Pani jest wyjście z domu - ale tutaj może Pani poprosić kogoś bliskiego o pomoc w dotarciu do specjalisty.

Witaj !
Najlepiej przepracować tę fobię z terapeuta a nie zaczynać od leków. Proszę umówić się przez internet w swojej okolicy, po leki tez musi pani odwiedzić lekarza . Jednak lepiej porozmawiać z terapeutą i przepracować ten problem.
Pozdrawim