Lęk przed przemijaniem oraz śmiercią rodziców i dziadków

Witam, czasami mam "atak" lęku przed śmiercią/przemijaniem rodziców/dziadków. Widzę jak zmieniają się z wiekiem, jak czas na niech wpływa, jak pewne rzeczy się kończą. Miałam cudowne dzieciństwo, wiele im zawdzięczam, kojarzą mi się z czasem beztroski i radości. Ich przemijanie kojarzy mi się ze smutkiem i utratą tego co było dobre. Wiem, że to naturalna kolej rzeczy.Ale może są jakieś sposoby na przekierowanie myśli? Żeby bardziej cieszyć się że są niż martwić że kiedyś odejdą. Dziękuję Aga

Lęk o bliskich, jak sama Pani zauważa jest czymś naturalnym. Jednak świadczy on także o leku dotyczącym własnego przemijania. Konfrontacja z przemijaniem jest częścią życia każdego człowieka, trudna częścią dla wielu osób. Jeśli jest on na tyle paraliżujący lub utrudniający funkcjonowanie- warto spotkać się z psychologiem i przyjrzeć głębszym przyczynom objawu.

Witam,

Ciekawe jest to, że Pani skupia się na tym temacie, jest Pani młodą kobietą i być może ogólnie temat odchodzenia i straty jest dla Pani czymś trudnym?

Zachęcam do konsultacji u psychologa.