Lęk przed przemocą wobec swoich dzieci u 21-latki

Witam,Mam 21 i jeszcze nie mam swoich dzieci. Jednak tyle słyszy sie o matkach ktore zrobiły krzywdę swoim dzieciom. Wiem że niegdy nie zrobiłabym krzywdy maluszkowi, szybciej sobie.. Jednak czasami boję się że jak już bede mieć swoje dzieci, to ,, puszcza" mi nerwy i niewiem jak wtedy zareaguje. Czy powinnam skierowac sie psychiatry ?

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Dzień dobry!

Każda myśl może mieć zarówno charakter normatywny - być zupełnie normalna, przeciętna, zwyczajna, powszechna, - jak i zaburzony, nadmierny.
Większość ludzi zastanawia się czasami "Czy na pewno jestem/ będę dobrym rodzicem?", "Czy mogłabym skrzywdzić swoje dziecko", "Boję się, że puszczą mi nerwy i uderzę". Takie myśli nie powinny być jednak bardzo częste, natrętne, nie powinny dominować, utrudniać codziennego funkcjonowania i podejmowania racjonalnych decyzji.
Zachęcam do rozmowy, nie z lekarzem psychiatrą, a z psychologiem.

Pozdrawiam!

Proszę udać się na konsultację do wykwalifikowanego psychoterapeuty. Nadmierny, obsesyjny lęk (np. przed zrobieniem komuś krzywdy) może wskazywać na zaburzenia na tle nerwicowym. Czy to jedyna lękowa myśl, która Pani towarzyszy, czy spięcie i stres są odczuwane przez Panią codziennie?

Dzień dobry. Zachęcam do spotkania z psychologiem. Może Pani przeanalizować z nim jakie jest podłoże Pani obaw, lęków, skąd mogą wynikać. Czy to wynik głęboko ukrytych konfliktów, wspomnieć w Pani dzieciństwa. Pozdrawiam.