Lęk przed przerwaniem błony dziewiczej

1 raz .. no wiec probowalismy z partnerem niestety nie wyszlo wszystko bylo idealnie przygotowane tylko troszke sie balam .. gdy probowal przebic blone strasznie trzesly mi sie nogi i nie umiem nad tym zapanowac poprostu boje sie bolu.. 3 krotnie probowalismy i za kazdym razem odczuwalam bol jednak nie doszlo do przebicia . jak sobie z tym poradzic..?

Przede wszystkim bardzo ważna jest pozycja. Na pierwszy raz najlepiej zdecydować się na klasyczną (dobrym pomysłem jest dodatkowo poduszka lub wałek pod krzyżem) lub ginekologiczną (można tu wykorzystać łóżko lub stół). Część kobiet jednak odczuwa mniejszy ból w pozycjach, w których to one mogą "kontrolować" sytuację np. w pozycji "na jeźdźca".

Zwykle jeśli odczuwamy ból naszym odruchem jest cofnięcie się, w tym przypadku nie jest to dobre rozwiązanie, gdyż zmniejsza napięcie błony,a to potęguje ból. By doszło do jej przerwania kobieta musi pozostać nieruchomo lub nawet wykonać ruch w stronę partnera.

Bardzo ważna jest gra wstępna, ale należy pamiętać, że powoduje ona przekrwienie narządów płciowych oraz błony dziewiczej, a tym samym może potęgować ból. Wystarczająca jest taka gra wstępne, która zapełni odpowiednie rozluźnienie i nawilżenie.

Jeśli problem będzie trwał warto udać się do ginekologa, który oceni grubość i budowę błony dziewiczej. Jeśli wszystko okaże się w porządku, kolejnym krokiem jest udanie się do seksuologa.

Pozdrawiam
http://pracownia-terapii.pl