Lęk przed seksem i przedwczesnym wytryskiem - co może być przyczyną mojego problemu?

Witam, Mam 22 lata i jestem prawiczkiem. Mój problem polega na tym, że czuję lęk przed seksem, a mianowicie, że zbyt szybko skończę i się skompromituję. Lęk ten hamuję mnie przed rozpoczęciem współżycia. Podczas masturbacji, gdy jestem mocno podniecony, do wytrysku dochodzi już po około 1-2min. Myślę, że dzieję się tak, ponieważ chcę jak najszybciej rozładować napięcie związane z podnieceniem. Natomiast gdy masturbuje się po chwili drugi raz mogę już dłużej, ale zauważyłem, że jak odchylę penisa w dół to czuję takie napięcie mięśni w miednicy i dochodzi do niekontrolowanego wytrysku. Dodam, że w dzieciństwie masturbowałem się w ukryciu, aby nikt mnie przyłapał, rok temu miałem robioną plastykę napletka w celu usunięcia stulejki, jestem osobą nerwową i jestem niepijącym alkoholikiem (nie piję 1,5 roku). Bardzo proszę o odpowiedź, co może być przyczyną mojego problemu i proszę o rady, które pozwolą mi się go pozbyć. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Mam wrażenie, że na niektóre pytania sam sobie Pan odpowiedział, szczególnie te dotyczące masturbacji. Szybkie osiągnięcie wytrysku jest wynikiem rozładowania napięcia, a także przyzwyczajanie się do takiej formy jego rozładowania. Skoro jest Pan prawiczkiem to nie doświadczył Pan innego sposobu rozładowania napięcia jak poprzez masturbację.
Bardziej Pana obawy przed seksem łączyłabym z operacją plastyczną i ewentualnym kompleksem związanym ze swoim penisem. Jeżeli jest to problem dla Pana to warto skonsultować swoje problemy ze specjalistą, np. psychologiem, seksuologiem. Trudno bez kontaktu bezpośredniego stwierdzić w jaki sposób można Panu pomóc.
Pozdrawiam