Lęk przed silnym wiatrem

Mam 32 lata. Mieszkam na poddaszu w trzypiętrowym bloku. Od miesiąca miewam napady lęku kiedy wieje wiatr.Muszę wtedy uciekać z domu. co robić. Proszę o pomoc.

32 LAT ponad rok temu

Witam!

Pana lęk może mieć charakter fobiczny. Będzie się pojawiał w sytuacjach, kiedy będzie działał czynnik wyzwalający (wiejący wiatr) lub sytuacja, która będzie podobna do wyzwalającej lęk. Warto w tej sprawie zasięgnąć opinii lekarza psychiatry, w celu dokładnego zdiagnozowania problemu (diagnoza przez internet nie jest możliwa). W razie potrzeby lekarz będzie mógł przepisać Panu leki zmniejszające lęk. W zaburzeniach lękowych farmakoterapia jest metodą wspomagającą mającą na celu zmniejszyć dolegliwości związane z lękiem i poprawić samopoczucie pacjenta. Główną formą leczenia jest psychoterapia, do której Pana zachęcam. Podjęcie się psychoterapii pozwoli dotrzeć do przyczyny powstawania lęku i da Panu możliwość trwałego rozwiązania problemu. Może Pan również korzystać z dodatkowych form pomocy, tj. ćwiczenia rozluźniające (np. joga, tai chi) oraz treningów relaksacyjnych. Tego rodzaju aktywność pozwala zmniejszyć fizyczne dolegliwości związane z lękiem i pozwolić na kontrolę reakcji zarówno fizycznych, jak i psychicznych. Jednak przede wszystkim w tej sytuacji należy podjąć się psychoterapii, by móc pracować na problemem.

Pozdrawiam