Lęk przed skutkami ubocznymi leków psychiatrycznych

Witam.Mam stwierdzoną nerwicę lękową,dostałam od psychiatry lek aciprex i na noc deprexolet.Lekarz powiedział że przez 2 tg lub dłużej będę się źle czuła.Wymioty,zawroty głowy,nerwowość i że mogę lekarza bardzo w tym czasie znielubić i że nie mogę odstawić tych leków.Teraz jest tak że boję się je brać,chcę pozbyć się objawów somatycznych a tu mam czuć się jeszcze gorzej.Mam dziecko i pracę. Nie mogę się tak czuć. Nie wiem co ja mam zrobić, lekarz każe brać te leki a ja się tak boję.Proszę o radę

Prawdopodobieństwo pojawienia się objawów ubocznych jest bardzo nikłe. Leki należy włączać bardzo powoli, najlepiej od połowy tabletki. Lekarz trochę przesadził uprzedzając o najgorszym scenariuszu. Najczęściej początkowo pacjent nawet nie czuje, że bierze leki. Po pierwszych dniach małych dawek można stopniowo dojść do zalecanej przez lekarza ilości leków. Powodzenia!