Lęk przed śmiercią i chorobami

Jestem mamą prawie rocznego dziecka. Odkąd pamiętam panicznie boję się śmierci i chorób. Ciągle myślę, że coś mi dolega. Jak mnie coś boli myślę - że to koniec, że to coś groźnego. Zawsze uważam, że to może być nowotwór, nie mogę spać, ciągle się martwię, że coś może mi dolegać. Obsesyjnie o tym myślę. Chodzę po lekarzach, często się badam. Boję się, że może coś się dzieje w organiźmie, a ja o tym nie wiem...że umrę, zostawię Córeczkę i Męża. Czy wymagam pomocy? Psychicznie już nie daję rady :(

Powinna się Pani udać na konsultację do doświadczonego lekarza psychiatry oraz do wykwalifikowanego psychoterapeuty. Pani zaburzenia mają podłoże nerwicowe, jednak konkretną diagnozę może postawić specjalista tylko na podstawie wywiadu z Panią. Prawdopodobnie trzeba będzie zastosować leczenie łączone (farmakoterapia+ psychoterapia).