Lęk przed śmiercią u 20-letniej osoby

Dobija mnie myśl o tym,że kiedyś umrę.Boję się śmierci i tego,że zniknę całkiem z tego świata,czego nie chcę.Jak sobie z tym poradzić?Jak przestać się bać?Proszę mi coś doradzić...

.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Dzień dobry!

Lęk przed śmiercią łączy wszystkich ludzi na całym świecie. Jeśli jednak jest zbyt intensywny, natrętny, powoduje cierpienie lub utrudnia codzienne, może wiązać się np. ze stanami lękowymi i/ lub depresyjnymi, co przekracza możliwości skróconej porady internetowej. Serdecznie polecam, aby osobiście skonsultowała się Pani np. w Poradni Zdrowia Psychicznego i skorzystała z oferty psychoterapeutycznej.

Pozdrawiam!

Lęki, które Pani opisała należą do lęków natury egzystencjalnej. O ile pytania takiej natury są zupełnie naturalną sprawą, to lęk jest czymś co dystabilizuje organizm i znieszktałca myślenie, stąd też radzę zwrócenia się o pomoc do psychologa/ terapeuty zajmującego się logoterapią, która to szczególnie koncentruje się na egzystencjalnych aspektach.

Pozdrawiam,

Małgorzata Mazurek