Lęk przed sobą przy nerwicy lękowej

Od kilku lat borykam się z nerwica lekowa.Miala różny przebieg. Kiedyś nerwica lekowa, nerwica natrectw. Bralam leki. (Bez psychoterapi)Pomogło. Ale po jakimś czasie odstawilam leki i było ok.Od jakiegoś czasu przebywam za granicą.Nerwica wróciła. Mam bardzo dziwne objawy. Generalnie samej ciężko mi to opisać. Mam poczucie wyobcowania, tak jakbym ja to nie była ja (oczywiście wiem kim jestem....itd ale to dziwne uczucie do opisania) czuje lek przed sobą, nie lubię siebie.proszę o diagnoz

Dzień dobry, być może powrót objawów wiąże się z Pani problematyką separacyjną - wyjazdem z domu , odseparowanie od własnej rodziny/ojczyzny. Trudno jednak powiedzieć, czy tak właśnie jest. Niestety,
diagnozy przez internet (na podstawie tak lakonicznego wpisu) nie możemy stawiać, bo byłoby to z naszej strony nieetyczne. Żeby dobrze poznać pacjenta, jego problematykę oraz wystawić wstępną diagnozę, potrzebny jest dłuższy kontakt obu stron i pogłębiony wywiad/konsultacja. Warto wiedzieć, że leczenie farmakologiczne nie likwiduje przyczyny choroby, lecz co najwyżej tłumi objawy; tłumienie jednak nic dobrego nie przynosi; symptomy prędzej czy później powracają z jeszcze większą siłą niż poprzednio. Najlepszym rozwiązaniem dla Pani byłoby umówić się na sesje u miejscowego psychoterapeuty (przyjmującego w znanym dla Pani języku). Gdyby były jakieś trudności z zapisaniem się na sesje w Pani miejscowości, może Pani ew. zdecydować się na konsultacje i psychoterapię drogą internetową - przez skypa.

Zapraszam do kontaktu:
http://psychoterapia-muzykoterapia.com.pl/?pl_cennik,70

same leki nigdy nie wylecza a zalecza na jakis czas objaw...odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią
Zachęcam do podjęcia psychoterapii, gdyż farmakologia
jest leczeniem objawowym - środki farmakologiczne jedynie
tłumią objawy.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl
Pozdrawiam serdecznie

Witam,

Proszę rozważyć rozpoczęcie terapii, są teraz różne formy kontaktu więc wchodzi również kontakt ze specjalistą on- line, zarówno psychiatrą jak i psychoterapeutą.

Pozdrawiam,
Małgorzata Mazurek