Lęk przed spaniem i snami

Witam. Boje sie spac. Boje sie swoich snów. Niekiedy psuja mi caly dzien, bo nachodza mnie rozne myśli. Przykładowo, jeśli czegos nie zrobię to moze sue coś stać (tak mysli moja glowa). Albo ze dostane jakiegos krwotoku. Dzisiaj przed przebudzeniem uslyszalam w glowie jakby ktos do mnie cos powiedzial. Nie pamietam co to było ale sie wystraszylam,bo zdazylo sie to pierwszy raz. Teraz jeszcze bardziej sie boje :( o co chodzi??

Witam!
Myślę, że powinna Pani skontaktować się z psychologiem - terapeutą. Opowiedzieć o dręczącym Panią niepokoju. Lęki oraz inne objawy , o których Pani pisze wymagają głębszej i bardziej szczegółowej analizy pod okiem specjalisty. Pozdrawiam, J.Pluta

Zachęcam Panią do bezpośredniej konsultacji z lekarzem psychiatrą i/ lub psychoterapeutą. Na wizytę może się Pani umówić prywatnie lub w przychodni/ poradni zdrowia psychicznego – korzystając z usług NFZ. Pozostawanie bez wsparcia któregokolwiek z tych specjalistów może spowodować, że Pani objawy będą się pogłębiać. Opisane przez Panią trudności mogą mieć podłoże nerwicowe, wynikające z nerwicy natręctw (inaczej zaburzeń obsesyjno – kompulsyjnych). Pojawia mi się pytanie co takiego powoduje, że czuje Pani lęk przed spaniem, śnieniem, co wydarza się w Pani snach i dlaczego. Profesjonalny i bardziej szczegółowy wywiad przeprowadzony przez specjalistę umożliwi postawienie diagnozy oraz zalecenie dalszych kroków.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Malwina Huńczak