Lęk przed spaniem w samotności

witam od jakiegos czasu boje sie sama spac w pokoju ogolnie boje sie z sie nie obudze nie wiem jak mam sobie z tym poradzic niestety nie moge spac u mamy w pokoju bo jest tez tam mamy partner nie mam wogole znajomych ciagle siedze sama w pokoju

Dzień dobry!

Być może kluczem do Pani lęku przed spaniem samej jest poczucie samotności na co dzień, trudność w nawiązaniu relacji, poczucie braku wsparcia, niepewność siebie. Z kim może Pani porozmawiać o swoich emocjach, myślach obawach? Warto rozważyć spotkanie z psychoterapeutą np. w Poradni Zdrowia Psychicznego. Bezpłatny numer telefonu zaufania to 116 123 lub 116 111.

Pozdrawiam!

Zachęcam do konsultacji z psychologiem. Nie tylko trudności lekowe, nie pokój i trudności w samodzielnym zasypianiu są niepokojące, ale także fakt, że młoda kobieta, która Pani jest, nie ma znajomych, siedzi sama w pokoju. Diagnoza i rozpoczęcie terapii pomoże sobie poradzić z tym, co trudne w Pani życiu, w tym z lękiem.