Lęk przed spotykaniem się chłopakami

Witam.Mam 18 lat moj problem polega na tym ze nie miałam nigdy chłopaka i gdy np. pisze z jakimś którego nie znam a on chciałby mnie poznać i umówić sie na spotkanie to ja mówie ze nie moge bo mam chłopaka-oczywiście kłamie boje sie umówić.Czy ze mną jest coś nie tak?

Dzień dobry!

Obawa przed nowym i nieznanym jest naturalna i dotyczy większości ludzi. Kiedy rozpoczynamy nowy etap w życiu, podejmujemy wyzwanie, zawsze towarzyszy temu (mniejszy lub większy) stres.
Jednak Pani obawa sprawia, że nie podejmuje Pani wyzwania, pogarsza Pani nastrój, utrudnia życie. Z tego powodu warto byłoby porozmawiać z psychologiem o tym, jakie mogą być przyczyny tego strachu, czy rzeczywiście chciałaby Pani i jest gotowa spotkać się z chłopakiem - a może po prostu nie jest to jeszcze dla Pani dobry czas? nie jest Pani gotowa na randkowanie? Dlaczego wybiera Pani akurat rozwiązanie okłamywania chłopaków? itp.

Pozdrawiam!

Dzień dobry
Pisze Pani o tym że czuje się Pani skrępowana i jest Pani wstyd że nigdy nie miała Pani chłopaka a jednocześnie nie daje sobie Pani szansy na żadne spotkanie. To że boi się Pani umówić jest naturalne i normalne, ale im dłużej tak będzie trwało tym lęk będzie większy. Proponuje aby skonsultowała się Pani z psychoterapeutą aby porozmawiać na temat swoich obaw przed spotkaniami z płcią przeciwną. Proszę też sobie pomyśleć że mężczyźni czy też chłopcy mają również sporo obaw przez spotkaniami z kobietami. To że ma Pani obawy wynika też z takiego kulturowego nacisku że w konkretnym wieku dziewczyna już ma mieć chłopaka, a tymczasem na wszystko w życiu przychodzi czas.
Anna Suligowska