Zapytaj lekarza

1 , 0 2 7 , 7 8 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Lęk przed stosunkami analnymi

Przez 11 lat bylam w zwiazku z meszczyzna ktory w bardzo niewinny i dyskretny sposob zobowiazywal mnie do stosonkow analnych. Znienawidzilam tego typu seks, wiem rowniez ze jestem naderwana poniewaz wyczuwam zmiany w miejscu inntymnym, co mam zrobic i jak powiedziec o tym mojej nowej synpatji?
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Temperament seksualny

Dzień dobry!

Nie istnieje obowiązek złożenia nowemu partnerowi "pełnego zeznania" ze swojego dotychczasowego życia seksualnego. Jest możliwe, że Pani nowy partner nie preferuje seksu analnego i nie będzie on zgłaszał takich potrzeb lub nie będą one dla niego ważne. Być może z czasem trwania Waszej relacji i zwiększaniu intymności, z kolejnymi rozmowami dot. Waszych preferencji erotycznych, temat seksu analnego pojawi się sam i wtedy będzie miała okazji powiedzieć, że nie lubi/ nie chce Pani (teraz lub w ogóle) takiego rodzaju zbliżeń.

Zdecydowanie warto jednak, aby wybrała się do Pani lekarza, aby ocenić, jakie zmiany pojawiły się w okolicach odbytu/ w odbytnicy - i czy jest konieczne podjęcie jakiejś formy leczenia.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy