Lęk przed swoją nagością

Jestem z narzeczonym 2 lata jesteśmy swoimi pierwszymi partnerami seksualnymi. Mnie nie widział nago nikt oprócz niego nawet lekarz. On powtarzał mi często że jestem pierwszą i ostania kobieta która widziała go nago. Jakis tydzień temu widziała go nago pani doktor a ja nie mogę się z tym pogodzą. Obaj jesteśmy osobami wstydliwymi tylko przed sobą sie otworzyliśmy. Nie mogę znieść myśli że inna widziała go nago. Od tej chwili nie potrafię się z nim kochać nie chce tego nie dotknę go "tam"

Witam. Proszę myśleć, że to jednak lekarz. A co gdyby niedajboże stał się jakiś wypadek i musał by być w szpitalu ratowany. Pani tez powinna być badana u ginekologa dla własnego dobra. A sytuacja rodzenia dziecka totalnie obnażająca kobietę. Jeśli takie argumenty Panią nie przekonują to zachecam do pomocy psychologicznej bądź nawet psychoterapeutycznej w bezpośrednim kontakcie. Chyba, ze nie chodzi wcale o to, że ktoś go widział a obawia się pani kontaktu fizycznego z chłopakiem o to jets taki pretekst żeby się nie zbliżyć.
Magdalena Brabec

Trochę wygląda na to, jakby czuła się Pani zdradzona. Jakby powierzyli sobie coś Państwo, czego nie dali nikomu innemu, co było dla Was wyjątkowe i z jakiegoś powodu, gdy coś się zmieniło- dotknęło to Panią bardzo osobiście.
Warto o tym rozmawiać. Przyjrzeć się temu, co rzeczywiście tak Panią dotknęło i poruszyło. Spróbować to wyjaśnić- zarówno pomiędzy sobą w relacji, jak sobie samej.
Może tez być tak, że podobne odczucia są sygnałem trwającego już jakiegoś kryzysu czy trudności, ambiwalencji i być może warto popracować nad tym z psychologiem?