Lęk przed szukaniem pracy i wychodzeniem z domu u 30-latka

Znów myślę żeby ze sobą skończyć, tym razem skutecznie. Za kilka dni za namową dwóch znajomych idę na spotkanie do Ośrodka Interwencji Kryzysowej, a jednak zastanawiam się czy te moje kłopoty są warte czasu innych. Nie potrafię szukać pracy bo się boję że znów będzie jakiś wesołek co się mnie uczepi i nie dam rady tam w tej pracy wytrzymać. Boje się że znów przyjdzie mój mądry pijany brat i będzie mnie bil. Boje się wychodzić już z domu jak jest ktoś na podwórku bo będą coś gadać.

Witam,
rozumiem Pana obawy, jednak warto korzystać z pomocy, może ona nie tylko zażegnać obecny kryzys ale także radzić sobie z problemami o których Pan pisze, jest to możliwe, zachęcam do podjęcia tego kroku. Pozdrawiam.

Witam Pana
Cieszę się że Pan napisał swoją wypowiedz, jest tutaj dla Pana miejsce i czas i mnóstwo osób chętnych do pomocy, dlatego że jest Pan ważny jak i ważne są Pana kłopoty. Na wszystkie Pana kłopoty, problemy jest czas i miejsce, zarówno tutaj jak i w Ośrodku Interwencji Kryzysowej, proszę jak najwięcej pisać, pytać. Rozumiem obawy, czasem jest bardzo trudno, tak po prostu.
Czekam na Pana dalsze pytania
Anna Suligowska