Lęk przed własnymi snami

Pomyslicie,że oszalałam, ale b.boję się swoich snów. Od dłuższego czasu sni mi się mięso, wiem,że jest oznaką choroby. Ponadto śni mi się moja zmarła mama, w snach jest żywa.każe mi się pakować,ale za dużo nie brać, albo kupuje ze mną portfel, a ostatnio przysłała swoją żyjącą koleżankę,która mówi mi że mama mnie wzywa,czy woła,już nie pamiętam. Boję się ogromnie,gdyż mam małe dzieci, jedna córeczka jest chora na autyzm.mnie mogą zostać same. Co mogą oznaczać takie sny?boję się zasnąć

Witam, żeby zrozumieć naturę Pani lęków proponuję poszukać pomocy psychoterapeuty. Tak jak Pani pisze uruchomiło się w Pani wiele lęków, tak związanych z Pani dziećmi, w tym autystycznej, ale też Pani lęki, które można starać się rozumieć w indywidualnym kontakcie. Analiza snów opiera się na Pani życiu wewnętrznym, Pani indywidualnej symbolice i historii. Wydaje mi się, że jest Pani w jakimś trudnym momencie w życiu, może związane jest to z poczuciem przeciążenia, osamotnienia...Można domyślać się, ale tylko w indywidualnym kontakcie możliwe jest to zrozumienia. Pozdrawiam

Sny bywają oznaką naszych niepokojów czy tłumionych emocji, leków, trudności, stresu. Może warto, żeby skontaktowała się Pani z psychologiem? Głównie po to, by pozwolić sobie na "puszczenie" emocji, przepracowanie ich, odzyskanie spokoju, równowagi, wsparcia itp. Szczególnie, ze objawy zaburzeń snu ( w tym koszmarów sennych) bardzo utrudniają codzienne funkcjonowanie, a mogą być sygnałem zaburzeń nerwicowych i lękowych.