Lęk przed wysokimi budynkami

Dzień dobry :) Mam bardzo nietypową fobię i nie umiem poradzić się z nią, otóż mam lęk przed wysokimi budynkami. Ten lęk jest o tyle uporczywy, że nawet nie mogę spojrzeć na wieżowiec mam takie coś od urodzenia. Za miesiąc lecę do Chicago i strasznie się tego boje, nie wiem co robić, są jakieś metody na uporanie się z takim lękiem samemu, albo przy pomocy lekarza ?

Dzień dobry!

Leczeniem fobii zajmują się lekarze psychiatrzy razem z psychologami. Psychoterapia psychologiczna zazwyczaj jest jednak procesem trwającym dłużej - ok. kilku miesięcy. Polecam kontakt z terapeutą pracującym w nurcie poznawczo-behawioralnym.

Pozdrawiam!

Bardzo dobre efekty w leczeniu fobii przynosi psychoterapia poznawczo-behawioralna. Miesiąc czasu, który pozostał do wyjazdu to jednak bardzo mało. Być może warto byłoby udać się do lekarza psychiatry, który tymczasowo wspomoże farmakoterapią, a ta pozwoli przetrwać ten trudny czas.

Pozdrawiam!