Lęk przed wysokościami po upadku z drabiny w dzieciństwie

Jako dziecko spadlam z drzewa czy to jest powodem ze boje się wejść nagrabine i zawiesić firanke chodzić blisko krawędzi basenu itd

Witam, być może jednak lepiej gdyby porozmawiała Pani z psychologiem, bądź lekarzem psychiatrą podczas wizyty diagnostycznej i opowiedziała więcej o sobie.Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Być może, ale niekoniecznie.
Niektórzy ludzie jasno i bezpośrednio łączą swoje obecne lęki z konkretnymi wydarzeniami z przyszłości.
Jednocześnie jednak podobne objawy, np. strach przed wysokością, wypadkiem czy zwierzętami, fobie itp. mają także osoby, które w swojej przeszłości nigdy nie doświadczyły żadnego upadku czy ataku.

Pozdrawiam!