Lęk przed wystąpieniem alergii i wstrząsu anafilaktycznego

Witam, Piszę z takim dosyć dziwnym pytaniem, mianowicie. Czy jeśli nigdy w życiu nie miałam alergii pokarmowej+ profilaktycznie miałam robione testy alergiczne z krwi(wszystkie wyniki klasa 0).TO jest ryzyko, że nagle dostanę wstrząsu anafliakatycznego, lub że spuchnie mi język i gardło od jakiegoś pokarmu i się uduszę, który wcześniej już jadłam? Bardzo proszę o odpowiedź. Nczytałam się w internecie o alergiach i jakoś wbiło mi się do głowy i cały czas się stresuje jedząc. Pozdrawiam

Prawdopodobieństwo jest znikome. Jednak opisane przez Panią obawy sugerowałoby raczej trudności emocjonalne, w radzeniu sobie z lękiem. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, psychoterapeuty. Szczególnie, że bez uporania się z lękiem, objawy mogą się utrzymywać a zmieniać się będzie tylko treść (zamiast wstrząsu anafilaktycznego, obawa przed no zatruciem itp).

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza