Lęk przed zatykaniem dróg oddechowych pokruszonymi zębami

Krusza mi sie mocno zeby i pokruszone kawalki czasem przechodza tak przez przelyk ze obawiam sie zatkania drog oddechowych.czy jest to mozliwe i jak sie ewentualnie zachowywac kiedy wykrusza sie wieksza czesc zeba i nie jestem a stanie jej wypluc

Przełyk i drogi oddechowe to dwa różne początki dwóch, różnych układów tj. pokarmowego i oddechowego. Jeżeli coś trafi do przełyku to jego dalszą drogą jest żołądek, z nie krtań, która odpowiada za trudności w oddychaniu. Jeżeli jednak istnieje obawa przed dostaniem się części zęba do dróg oddechowych proponuję regularnie kontrolować ich stan w gabinecie stomatologicznym, a na noc zakładać szynę relaksacyjną, która zapobiega m.in. kruszeniu się zębów. Pozdrawiam