Lęk przed znieczuleniem i wizytą u dentysty

Witam. Panicznie boję się dentysty. Po podaniu znieczulenia niestety zaczynam wariować, znieczulenie miała podawane w przeszłości co najmniej dwukrotnie, bez efektów ubocznych. Choruję na alergię, astmę, nadciśnienie, chorobę Hashimoto. Obecnie zmagam się z bólem zęba, którego nikt nie chce mi usunąć. Najbardziej komfortowo byłoby w szpitalu, jednak nie ma takiej możliwości bo nfz nie zapłaci. Natomiast na myśl o ambulatoryjnym usuwaniu zęba wpadam w panikę. Co zrobić w takiej sytuacji.

można próbować zastosować tzw sedację, czyli leki przed zabiegiem, które powodują zniesienie lęku, niepamięć wsteczną.
Niektóre gabinety stosują leczenie w podtlenku azotu, czyli w gazie rozweselającym!Jednak NFZ nie refunduje tego preparatu.

Chyba nie ma Pani innego wyjścia jak jakoś opanowac ten lęk , może wspomóc się jakimś łagodnym środkiem uspokajającym. Skoro miała pani podawane juz znieczulenie, nie działo sie nic, nie jest Pani uczulona na srodki miejscowo znieczulające. Zawsze można
zrobić próbę uczuleniowa by upewnić się.
Nic innego wymyślic nie można, nawet jeśli teraz ten ból zęba przejdzie , niewątpliwie odezwie się za jakiś czas . Najlepiej leczyć zęby zanim pojawi sie ból.