Lęk przed związkami u 22-latki

Mam 22 lata. Nigdy nie byłam w związku. Związek kojarzy mi się z tłumieniem indywidualizmu, z końcem wolności. Z drugiej strony, bardzo chcę bliskości, brakuje mi bratniej duszy. Zaczynam się bać, że niedługo będę stara i nikogo sobie nie znajdę. Boję się jednak przemocy w związku, gwałtu, ciąży. I tak źle, i tak niedobrze. Jak sobie pomóc? Jaka może być przyczyna tych problemów?

Witam,
Związek nje musi oznaczać utraty indywidualizmu i końca wolności. Nje wiem skąd ma pani taki przekaz, że związek zagraża, wiąże się z przemocą, gwałtem? Być może przy pomocy psychoterapeuty dowie się pani skąd ten lęk przed zaangażowaniem się w związek.
Pozdrawiam