Lęk przed życiem i przyszłością u 18-letniej kobiety

Witam. Mam 18 lat. Od jakiegos czasu męczą mnie myśli że będę sama do końca życia, że nie znajde sobie kogoś. Lub że ten ktoś nie zaakceptuje mojej rodziny mam starszych rodziców(52 i 59)lat i liczne rodzeństwo (9).. przez to chce mi się płakać, jestem smutna... Miałam już jednego chłopaka ale nie wyszło nam. Wiem że jestem młoda, teraz czas na naukę ale to nie daje mi spokoju. Gdy komuś o tym powiem mówią że jestem nienormalna bo jestem jeszcze młoda. To jest naprawdę męczące. Dziękuję za pomoc

Dzień dobry,
z Pani wypowiedzi wnioskuję, ze jest Pani trudno zmagać się z problemami o których Pani wspomina. Myślę, że warto rozważyć podjęcie psychoterapii indywidualnej. Jeżeli jest Pani dalej uczennicą szkoły ponadgimnazjalnej to istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnej pomocy specjalistów w rejonowej poradni psychologiczno pedagogicznej.

Witam Panią Serdecznie,

Staram się pochylić nad Pani smutkiem.

Jedyne, co w tej sytuacji uważam za godne rozważenia, to rozmowa z psychologiem, i nawet terapia, żeby mogła Pani wzmocnić swoją samoocenę- znalazła cel i radość życia.

Skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego otrzyma Pani od lekarza pierwszego kontaktu (w ramach NFZ).

Życzę Pani odkrycia celu działania,
Irena Mielnik-Madej