Lęk przy nerwicy

Jakiś czas temu psycholog zdiagnozowała u mnie nerwicę. Ale nie trafiła do mnie i przestałam do niej chodzić. Cały czas martwię się o wszystko, wymyślam czarne scenariusze, boję się wszystkich chorób, tego że umrę itp. Boję się swoich snów bo gdy śni mi się coś złego, zawsze myślę że to jakiś znak, albo że się spełni. Jakiś czas temu śniło mi się, że umrę i strasznie się tego boję. Cały czas o tym myślę i nie mam przez to chęci do niczego. Czy przy nerwicy tak się dzieje ?

Proszę Pani,
objawy, które Pani opisuje sa dla nerwicy typowe, jednak z cała pewnością sa dla Pani bardzo uciążliwe. Radziłabym dalej szukac psychoterapii. Tak to bywa, w relacjach terapeutycznych, że jedne nam bardziej odpowiadają inne mniej. Dlatego warto poszukac takiego terapeuty, z którym bedzie Pani mogła zbudowac dobrą relację. Choć terapia bywa trudna i zdażają się momenty, w których pojawia się chęć jej przerwania, oraz zdarzają się także i przerwy. Właśnie z tych powodów, nie rzadko kilkakrotnie podchodzi się do podjęcia terapii. Zachęcam do prób, bo chodzi tutaj o Pania, o lepszą jakośc Pani zycia, więc warto. Moge tylko jeszcze dodać, ze istnieją rózne podejscia psychoterapeutyczne, warto się trochę z nimi zapoznać. W psychoterapii poznawczo-behawioralnej, na przykład, terapeuta będzie skłonny wyjasniać na poczatku na czym polega proces terapeutyczny. Ale istnieją także inne, skuteczne podejścia, skupiające się na nieco innych aspektach, na przykład podejście psychodynamiczne, humanistyczno-egzystencjalne, gestalt. Warto szukać najodpowiedniejszego dla siebie. Pozdrawiam i życzę powodzenia.