PWE podane w kroplówce - czym jest i kiedy się go stosuje?

Witam bardzo prosze o udzielenie odpowiedzi co oznacza lek PWE miałam podany go w kroplówce. Dostałam taką informację na wypisie ze szpitala, ale niestety wszystko było w biegu i nie zdążyłam dopytać, a zawsze zalezy mi bardzo na tym, żeby wiedziec, co i dlaczego było mi podane. Na pogotowie trafiłam ze względu na osłabienie, mąż się uparł, żeby pojechać, jak prawie zemdlałam. Dali mi tam kroplówkę i teraz zastanawiam się, czym wlasciwie postawili mnie na nogi i czy powinnam na coś szczególnego teraz uważać? Czy PWE ma jakieś skutki uboczne? Czy powinnaś się czegoś obawiać? W jakich sytuacjach i w jakich dawkach powinno się podawać pacjentowi kroplówkę z PWE?
Czasem zdarzają mi się takie osłabienia, pierwszy raz pojechałam z tym na pogotowie, ale skoro ta kroplówka z PWE pomogła, to może moga jakoś inaczej zaopatrzyć się w ten środek i przyjmować go regularnie?

Lek. Marta Gryszkiewicz

PWE to płyn fizjologiczny wieloelektrolitowy- krystaloid do infuzji dożylnej.