Lęk społeczny a zaburzenia odżywiania

Witam, od dłuższego czasu mam problemy z odżywianiem, lęk społeczny i dręczą mnie myśli samobójcze. Próbowałam leczenia farmakologicznego, psychoterapii i nic mi nie pomaga. Czy powinnam poddać się terapii elektrowstrząsowej?

Witam, psychoterapia nie jest metodą, która działa cuda, wymaga czasu i regularności. Jeśli u Pani nakładają się problemy związane z zaburzaniem odżywiania i lękami, to jest praca w obszarze dwóch objawów, które wzajemnie na siebie wpływają, jak naczynia połączone i dlatego w terapii nawet przez dłuższy czas może Pani nie widzieć poprawy. Zaburzania odżywiania są groźne dla zdrowia i życia, więc proszę się nie poddawać, poszukać zaufanego terapeuty (który ma udokumentowane swoje kwalifikacje certyfikatem i jest w stałej superwizji) lub zgłosić się na odziała leczenia zaburzeń odżywiania. Tu chodzi o Pani życie i komfort życia, więc warto o siebie walczyć. A głęboka długoterminowa psychoterapia jest jedyną drogą, aby poradzić sobie z trudnościami, które u Pani mają podłoże emocjonalne. Powodzenia