Lęk, stres, i dyskomfort w większej grupie osób

Witam Ogolnie jestem osoba bardzo silna i usmiechnieta, bardzo latwo nawiazuje znajomisci, jednak problem zaczyna sie z wieksza grupa ludzi nowo poznanych np kursy, szkolenia, czasem w pracy. Mam wrazenie ze mnie obserwuje, ze zle sie zachowuje, wygladam. Czasem moj glis przy rozmowach drzy, nieuzasadnione lek, stres, dyskomfort, ciezko to konktetnie nazwac. Czesto zdarza sie wtedy problem z przelknieciem jedzenia, picia. Trwa juz to pare lat, jak sobie pomoc Z gory bede wdzieczna za pomoc

trudno odpowiedziec przydatnie i krotko na portalu...taki stan wymaga systematycznej pracy.najlatwiej przyjrzec sie mu i zmienic go w trakcie psychoterapii.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

W przypadku fobii społecznych warto zwrócić się o pomoc do psychoterapeuty i przepracować trudności, deficyty i emocje stojące za odczuwanym lękiem. Jest to najlepsza metoda poradzenia sobie z nim, która pozwala jednocześnie poprawić samoocenę, poczucie bezpieczeństwa, pewności siebie, wartości.