Lęk u 8-latka przed zabawkami

Witam,mam problem z synem 8 lat,od roku mieszkam w UK,jemu sie to nie podoba,on boi sie zabawek,juz wszystko usuniete z pokoju,panicznie sie ich bal,a spokoj zaznal jak je zabralam,mowi,ze we snie zrobia mu krzywde,zabija,zgniota itd.,w szkole mu dokuczaja walcze z tym,czekam na psychologa ale tutaj trudno z tym,dodam ze zabawdki w sklepie dotyka i oglada,ale w jego pokoju nie moga byc,co robic jak mu pomoc,spedzam z nim kazda wolna chwile,prosze o pomoc mama Aleksandra

Witam,
Jeśli miałaby pani możliwość, to jednak dobrze by było poszukać kogoś, tzn psychologa dziecięcego tam gdzie mieszkacie. Są też dostępne książki o lękach dziecięcych. Proszę sprawdzić w internecie, są książki w języku polskim, które zawierają bajki terapeutyczne dla dzieci w różnym wieku.
Pozdrawiam

Podobne zaburzenia mogą wynikać ze stresu i braku aklimatyzacji w nowym środowisku, trudności w grupie rówieśniczej (w tym trudności komunikacyjnych), poczucia zagubienia, braku zrozumienia i wsparcia. Czy wcześniej pojawiały się takie trudności? Lub inne niepokojące objawy?
Może zanim uda się spotkać z psychologiem w gabinecie warto skorzystać z pomocy gabinetów online? Niektóre świadczą pomoc poprzez skype dla osób, które z jakiegoś powodu nie mogą uczestniczyć z tradycyjnym spotkaniu czy osób w Pani sytuacji. Zachęcam do rozważenia tej opcji. Byłaby to jednak wstępna konsultacja, gdyż do pełnej diagnozy potrzebna będzie obserwacja synka.