Zahron Rosuvastatinum a złe samopoczucie

Czy lek zahron rosuvastatinum na cholesterol jest skuteczny? Źle się po nim czuję. Mam znacznie podwyższony "zły" cholesterol i zahron miał mi pomóc ustabilizować jego poziom. Zdecydowałem się na stosowanie tego leku po konsultacji z lekarzem, zwłaszcza że występuje u mnie ryzyko miażdżycy. Odkąd zacząłem stosować zahron, moje samopoczucie jest znacznie gorsze. Mam nudności, zbiera mi się na wymioty, mam zawroty głowy i ogólnie czuje że jestem osłabiony i wszystko mnie boli. Cena zahronu jest dosyć niska i może powinienem zastosować jakiś lepszy zamiennik? Czy w takim przypadku powinienem udać się do lekarza jeszcze raz albo poszukać innego specjalisty? Ufam mojemu kardiologowi, ale może tym razem po prostu się pomylił. Bardzo proszę o odpowiedź w tej sprawie, bo może po prostu przesadzam i tak naprawdę moje objawy są normalne przy stosowaniu zahronu.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W celu oceny skuteczności działania leku należy wykonać kontrolne badanie poziomu cholesterolu. Jeśli lek jest źle tolerowany to należy udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który zmodyfikuje leczenie.