Lęk związany z wyjściem z domu

Mam 24 lata, przez ostatnie 3 mialem objawy psychosomatyczne, bad. (EKG/echo/neuro/pulmo) OK. W ciagu roku, takze juz po studiach, poglebial sie u mnie lek zwiazany z wyjsciami, czulem sie "slaby" na zewnatrz. Wyniki bad. krwi sprzed 6mcy byly wzorowe. Od 3 tyg. czuje sie fatalnie, uczucie bycia "na krawedzi" takze w domu trwa 80% czasu, dolaczylo wyczerpanie i derealizacja. Obawiam sie dz. ubocznych lekow i pobieznego podejscia lekarza/terapeuty. Jak a)pomoc sobie, b)znalezc kompetentna osobe?

Dzień dobry,

Proszę udać się na konsultacje do PSYCHOTERAPEUTY, które być może zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia (tj.psychoterapii).
Pomoc może Pan uzyskać w ramach NFZ (np.: Poradnia Leczenia Nerwic, Poradnia Zdrowia Psychicznego) lub prywanie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.

Zalecam znalezienie sobie psychoterapeuty, z którym będzie Pan czuł się komfortowo, w razie problemu w każdej chwili może Pan poszukać pomocy u innego. Proszę jak najszybciej udać się do psychoterapeuty, aby stan dalej się nie pogarszał. Z czasem nauczy się Pan sam sobie radzić. Do terapii proszę podchodzić z nadzieją a nie obawami - będzie ona wtedy bardziej skuteczna, trzeba pozwolić sobie pomóc.
Pozdrawiam :)
http://psychopedagog.eu/blog/
https://www.facebook.com/psychopedagogeu