Lekarstwa na ostre zapalenie trzustki a wpływ na płodność

Trzy lata temu mąż mial ostre zapalenie trzustki od tamtej pory bierze leki min KREON 25000, RANLOC,i LIPANTYL, również bierze proszki na nadciśnienie, AMPRIL i NEBILET. Zaczeliśmy się starać o dziecko, czy te proszki mogą mieć wpływ na płodność i ewentualnie na jakiekolwiek wady wrodzone dla dziecka?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, z opisywanych leków jedynie Lipanthyl może wywoływać impotencję, nie wykazano, aby którykolwiek z preparatów wpływał na zwiększenie częstości występowania wad wrodzonych u potomstwa, gdy przyjmowany jest przez mężczyznę.