Lekarstwa na złagodzenie wyrzynającego się zęba w 16. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 16 tygodniu ciąży, trzy zęby mądrości wyszły mi jakiś rok temu w całości, jeden zaś w 3/4, zauważyłam, że od kilku dni towarzyszy mi ból wyrzynania się tej ósemki, mogę otwierać usta lecz towarzyszy temu lekki ból, dziąsła nie są zaczerwienione, ale towarzyszy mi ból promieniujący na szyję i żuchwę, utrudnia mi to jedzenie, czy są jakieś lekarstwa w moim stanie, które załagodzą wyrzynanie się zęba?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

usuwanie zębów w ciąży jest bezpieczne od drugiego trymestru, a bolącego zęba nie można przetrzymać do dnia porodu, ponieważ może on spowodować ogólne osłabienie organizmu i większą podatność na infekcje
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Najlepiej udać się do gabinetu stomatologicznego, do chirurga, który obejrzy stan miejscowy - jest Pani już w 2gim trymestrze, czyli ewentualną plastykę błony śluzowej nad wyrzynającym się zębem można przeprowadzić. Jeśli nie, zastosuje leczenie miejscowe właściwym preparatem.
Doraźnie w domu może Pani płukać jamę ustną płynem Eludril.