Lekarstwo i założenie plomby na dziurę w zębie

Witam, przy ostatniej wizycie u stomatologa na dosyc spora dziure zostalo mi zalozone lekarstwo i plomba. Nastepengo dnia zab zaczol strasznie bolec . po 3 dniach bolu zglosilam sie ponownie do lekarza ktory stwierdzil ze zab trzeba leczyc kanalowo. zdjol poprzednia plombe i zalozyl cos bialego. teraz mam zglosic sie za 3 dni. moje pytanie brzmi co on zalozyol na tego zeba? co stanie sie w przypadku jezeli nie pojde juz do stomatologa w najblizszym czasie?

Trudno mi z Pani opisu powiedzieć co zastosował lekarz (nie wiem czy już dostał się do kanału i opracował go - czyli czy załozył coś do kanału)czy załozył lekarstwo na nieusunięty jeszcze nerw.