Lęki a stosowanie leków nie powodujących otępienia i senności

Witam ,mam pytanie czy jest lek na ostry lęk nie powodujący otępienia sennego tak jak hydroksyzyna ani też uzależnienia tak jak clonazepan a jednocześnie tak dobrze działający jak clonazepan2mg,obecnie biorę raz w tygodniu hydroksyzynę 25mgx3sztuki doraźnie,mam napady ostrego lęku i potrzebuje skutecznego leku bez uzależnienia ale też muszę być dyspozycyjny anie senny,z góry dziękuje i proszę o poradę(pilne!!!). Ps.super strona,życzę wesołych Świąt.

Aleksander Ropielewski

Jeśli chodzi o doraźne leczenie to nie ma skuteczniejszych leków niż leki z grupy benzodiazepin, które powodują uzależnienie i są stosowane tylko doraźnie. Warto poza leczeniem farmakologicznym stosować psychoterapię, która często (w zależności od przypadku) ma bardzo dobry a nawet lepszy skutek. Wiąże się ona również z nauką radzenia sobie z napadem lęku.

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza