Leki antydepresyjne a test ciążowy

Czy leki antydepresyjne maja wpływ na wynik testu ciążowego? Od prawie 2 miesięcy przyjmuję regularnie leki antydepresyjne, dokładnie Nexpram 10mg, dawka pół tabletki co 2 dni. Pytanie, czy ten lek może jakoś wpłynąć na test ciążowy z moczu? A jeśli tak, to czy ma również wpływ na wynik poziomu hCG w krwi? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli wynik testu ciążowego wyszedł dodatni to lek nie miał na to wpływu. Prosze udać się do ginekologa koniecznie gdyż te leki nie są obojętne dla płodu.