Leki antydepresyjne w ciąży

Witam, choruje na nerwice od kilkunastu lat. Zawsze na lekach antydeoresyjnych, za wyjatkiem ciąży. Jednak teraz jesem w 5 miesiacu 2 ciąży i musialam wrocic do lekow. Czy jest mozliwe ze teraz nie zadziała.? Biore dzis 4 dzien paroksetyne i czuje sie o wiele gorzej. Czy mozliwe ze stalam sie lekooporna?

Proponuję zasięgnąć psychoterapii - szczególnie teraz, gdy jest Pani w ciąży. Mogło się zdarzyć tak, że stała się Pani odporna na leki lub też ich nikłe działanie wynika z lęku przed braniem tych leków w trakcie ciąży. Zatem proponuję zamiast leków, rozpocząć intensywną psychoterapię. Pozdrawiam.

Dzień Dobry Pani,

Po przerwie w leczeniu u Pani, potrzebny jest dłuższy czas zażywania, powyżej tygodnia, żeby poczuć działanie leków (choć jest to sprawa indywidualna).

Jednak zachęcam Panią równolegle do podjęcia terapii, w ramach NFZ... , a może zamiast leczenia farmakologicznego?

Wszystkiego Najlepszego dla Pani,
Irena Mielnik-Madej