Leki bez recepty na alergię na koty

Witam, czy można dostać konkretne nazwy leków które dostanę w aptece bez recepty aby lepiej mi się żyło z moją alergią na koty? Oczy w porządku, jednak straszny katar a raczej zatkany całkowicie nos od kilku dni daje mi się we znaki. Używałam Otrivin ale za bardzo wysusza śluzówkę nosa i powoduje u mnie dyskomfort. Piję wapno. Wyczytałam że potrzebuję jakiś lek przeciwhistaminowy, do nosa coś przeciwzapalnego, preparaty przeciwalergiczne. Nie wiem co to leukotreina i kromoglikan sodu? Pozdrawi

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Preparatem antyhistaminowym bez recepty jest na przykład Allegra. Proszę jednak nie leczyć się samodzielnie, tylko skonsultować się z lekarzem POZ, który zaleci właściwe preparaty.