Lęki, bezsenność, brak ochoty na wychodzenie z domu i myśli samobójcze u tegorocznej maturzystki

Jestem tegoroczną maturzystką, skończyłam lat 18 w zeszłym roku, a tak od początku tego nowego roku zachowuję się jak dziecko , ciągle potrzebuję pomocy prawie nic nie umiem sama zrobić, mam ciągłe lęki, cierpię na bezssenność, zerwałam kontakt prawie z wszystkimi jedyne na co mam ochotę to siedzieć z domu i nie wychodzić. Ciągle w głowie pałają mi się myśli samobójcze nawet się już podduszałam. Mam wrażenie jak bym przestała nad sobą panować. Co się dzieje ze mną ?

Dzień dobry!

Proszę zgłosić się do lekarza psychiatry i/ lub psychologa. Bezpłatny i anonimowy numer telefonu zaufania to 116 111 (dla młodzieży) lub 116 123 (dla osób dorosłych).

Pozdrawiam!