Leki doodbytnicze w postaci czopków i maści oraz leków doustnych

Witam, byłam dziś u lekarza gastrologa, gdzie dostałam przepisane leki doodbytnicze w postaci czopków i maści oraz leków doustnych, a do tego skierowanie na kolonoskopie. Stąd nasuwa się moje pytanie: czy najpierw wybrać leki czy udać się na badanie? Wyczytałam że należy przestrzegać zaleceń przed kolonoskopią, a zapomniałam zapytać doktora. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szanowna Pani
Nie pisze Pani nic z jakiego powodu u osoby 21 letniej ma być wykonana kolonoskopia, nie podaje Pani również jakie leki ma Pani przepisane i co rozpoznał lekarz.
Proszę o więcej szczegółów, gdyż trudno coś poradzić.
Z poważaniem

Dr n.med. Marek Rodzeń
specjalista chirurgii ogólnej
specjalista chirurgii onkologicznej