Lęki dotyczące choroby nowotworowej

Jak uwolnić się od leków dotyczaccyh choroby nowotworowej??? wiecznie czegoś się w sobie doszukuję??ciągle odczuwam bole w roznych czesciach ciała??ostatnio strasznie bolą mnie plecy...nie mam już siły.....chcę żyć normalnie i nie myslec codziennie,że mam raka :((((((((

Witam. Wygląda to tak z Pani opisu, ze ma Pani nerwicę. W tej sytuacji są dwie drogi: psychiatra- leczenie farmakologiczne oraz psychoterapia.
Jest Pani z moich okolic, więc jeśli będzie chciała Pani namiary na specjalistów- służę pomocą.
Magdalena Brabec

Dzień dobry!

Proszę zgłosić się do psychologa psychoterapeuty. To właściwa droga leczenia stanów lękowych o charakterze hipochondrii.

Pozdrawiam!

Witam. W przypadku opisywanego problemu prawdopodobne jest tło systemowe zaburzeń, tzn., że Pani objawy mogą mieć związek z szeroko rozumianą rodziną i ważnymi wydarzeniami, jakie miały w niej miejsce. Dlatego jeśli będzie Pani poszukiwała pomocy, warto poszukać psychoterapeuty, który pracuje w tzw. podejściu systemowym. A tak na marginesie, proszę odpowiedzieć sobie na pytanie: czy jest coś za co Pani lub ktoś najbliższy mógłby czuć się mocno winny? Pozdrawiam.