Lęki i szybsze bicie serca podczas napadów agresji chłopaka

Witam, Mam duży problem gdyż jestem z chłopakiem 4 lata, od roku mamy własne mieszkanie. Mój chłopak jest bardzo nerwowy i zdarzało mu się mnie uderzyć, odkąd mamy swoje mieszkanie uderza mnie notorycznie i wtedy mam taki lęk, serce mi bije szybciej i bardzo głośno i szybko oddycham nie wiem wtedy co się dzieje ostatnio chciałam zadzwonić na pogotowie bo się bardzo przestraszyłam, mam pytanie czy takie lęki to coś groźnego i czy mi coś grozi, dziękuje za pomoc
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Nie powinnaś obawiać się przyspieszonego oddechu i bicia serca - są to fizjologicznego objawy, które pojawiają się w sytuacji zagrożenia. To, czego powinnaś się bać, to Twój chłopak - bije Cię, jest agresywny - dlaczego z nim jesteś?
Pozdrawiam

Witam, Beata - napisałaś, że nie masz się czego obawiać - masz. Żyjąc ciągle w sytuacji zagrożenia, w strachu, w napięciu i w oczekiwaniu, kiedy Twój chłopak Cię znowu uderzy, szkodzisz swojemu zdrowiu. W takim otoczeniu objawy nerwicy mogą się nasilić i utrudnić Ci codzienne funkcjonowanie, nie wspominając już o tym, że Twój chłopak może pewnego dnia zrobić Ci naprawę wielką krzywdę. Pozdrawiam